Oval Jakuzi

oval jakuzide sistem 1 oval jakuzide sistem 2

Sistem 1 Toplam 6 Adet Masaj Jeti

Sistem 2 Toplam 14 Adet Masaj Jeti

Bursa Ücretsiz Montaj 4 ve üstü Alımlarda Ek montaj Ücretiyle Tüm Şehirlere Montaj Hizmeti.

Jakuziler Sadece Banyoda Mı Olur? Oval Jakuzi

Bu sorunun kısaca cevabı ‘’hayır’’ olmaktadır. Jakuzi, aslen bir banyo ürünü olsa da sadece banyolarda kullanılmaz. Banyolarda kullanılmasının en büyük sebebi konumdur. Modellerin her biri ortalama 170 cm uzunluğundadır. Genişlik ise ortalama 100 cm olarak karşımıza çıkar. Değerler değişse de dediğimiz gibi bu bir ortalamadır.

İşte bu nedenle banyo içlerine bu ürünler konulur. Evin herhangi bir köşesine koyduğunuzda alan çokça daralabilir. Onun yerine banyo küveti yerine jakuzi küveti koyarsanız oldukça geniş bir alan açılacaktır. Banyoda bulunmasının bir diğer nedeni de konfordur. Küvet içerisine girdiğinizde veya çıktığınızda illaki yerler ıslanır. Banyo içinde yer ıslaklığı pek sorun teşkil etmez. Fakat evin herhangi bir bölümünde oluşan su birikintisi bireyleri oldukça rahatsız eder.

Özellikle parke ile donatılmış evlerde su birikintisi, zamanla açılmalara hatta kabarmalara neden olacaktır. Bu yüzden banyolara bu küvetler yerleştirilir. Fayansa değen su herhangi bir sorun teşkil etmez. Elbette biz genelleme yapıyoruz. Banyo dışında jakuzi modelleri de bulunmaktadır. Daha çok lüks evlerde karşılaştığımız bu durumun ayrıntısına gelin hep beraber inelim.

Yatak Odasında Jakuzi

Evet, banyo dışında en çok rastladığımız konum; yatak odalarıdır. Bu duruma en fazla tatil konutlarında rastlarız. Lüks apartlarda veya villalarda yatak odalarında değil de banyoda genelde küvetler bulunur. Fakat villalarda banyoda bulunabileceği gibi yatak odasında da karşılaşabilirsiniz. Kiralık villalarda sık görebileceğiniz bu durum; Antalya, Muğla, Balıkesir gibi tatil kentlerinde alışagelmiştir.

Dikdörtgen, oval veya yuvarlak jakuzi, yatak odasında bulunur. Genellikle balayı villalarında rastlarız. Fakat muhafazakar villalarda veya ekonomik villalarda da zaman zaman görmüşüzdür. Anlaşılacağı üzere tatil odaklı konutlarda bu jakuzinin konumu banyo dışına çıkmıştır. Amaç tatil yapan bireyin alacağı zevki arttırmak ve daha uzun süreler markanın villalarında vakit geçirtmektir. Bu anlamda tatil amaçlı kiralık villalarda zaman zaman yatak odasında veya villanın herhangi bir yerinde bu jakuzilere rastlarız.

Villa sahibi, genelde jakuzilerini yatağın karşısına konumlandırır. Bazı durumlarda yatak odasının köşe taraflarına gittiği de olur. Lüks statüsünde gözüken villaların yatak odalarında bir havuz bile bulunabilir bu bağlamda havuzun yan tarafında jakuzi modelleri yerleştirilir. Birey havuzdan çıktıktan sonra sıcak küvete girebilir ve jakuzinin keyfini çıkarır.

Teras veya Balkonda Jakuzi

Bungalov evlerin teraslarına mütemadiyen gördüğümüz jakuziler, bireyin zevkini esas alarak dışarı bölgeye yerleştirilmiştir. Yerden yüksek bir noktada dışarı havasını içine çekebilmenize olanak sağlayan bu konumlandırma, ev ile bağlantınızı kesmeyerek harika bir vakit geçirmenize meydan verir.

Lüks tipi villalarda da rastlayabileceğimiz bu konumlandırma, muhafazakar başlığı altında villalarda pek gözükmez. Bu muhafazakar başlığı adı altındaki villaların jakuzileri, ev içinde bulunmaktadır. Dışarıda jakuzileri bulunan villa tipleri ise fiyatlarında değişkenlik gösterir. Öyle ki her zaman bahsettiğimiz jakuzi fiyatları, kiralık villa fiyatlarına evrilecektir.

Bahçede Jakuzi

Evlerimizin dışında bir jakuzinin varlığı, çoğumuzun hayallerinde kalmaktadır. Çünkü çoğumuz apartmanlarda kalmakta ve bahçe gibi bir olgudan bir haberdir. Müstakil konutların daha doğrusu lüks müstakil konutların bahçelerinde jakuzilerin çeşitlerine rastlayabiliriz. Nadir olsa da bu durum zaman zaman kendini gösterir.

Tatil beldelerinde bu bahçede jakuzi geleneği daha yaygındır. 15 metrelik havuzun yanında 4 kişilik jakuzilere pek tabii rastlarız. Elbette Antalya civarı tatil bölgelerinde bu durum normaldir. Tatil villalarında da elbette bu dışarda jakuzilerin varlığı dikkatleri çeker. Etraf siyah perde benzeri kapatıcı ile kapandığından diğer insanların sizi görmesi imkansız hale gelir. Bu şekilde jakuzinin keyfini çıkarmanız ise hayallerde kalmaz.

Jakuzi Fiyatları Konuma Göre Farklılık Gösterir Mi?

Şu ana kadar birçok modelin banyo dışında bir yerde konumlandırıldığından ve oralarda çalıştırıldıklarından bahsettik. Peki bu durum jakuzinin fiyatında bir değişkenliye yol açar mı? Öncelikle şunu hatırlatalım. Jakuzi modelleri, oldukça komplike ürünlerdir. Gerekli enerjiyi verdiğiniz taktirde mümkün olan her yerde çalışır.

Elbette sıcak su takviyesi için bir gider yeri ve suyun gelmesi için bir bölgenin açılacağını unutmayalım. Banyolarda bu gider yeri ve suyun hazır gelme yeri hali hazırda vardır. Bu yüzden jakuzi fiyatları banyolarda kurulduğunda uyguna gelecektir. Çünkü diğer türlü ayrı bir el emeği ve zahmet işin içine girecektir.

 

HEMEN ARA
×