Oval Jakuzi

sistem 1 sistem 2

Sistem 1 Toplam 6 Adet Masaj Jeti

Sistem 2 Toplam 14 Adet Masaj Jeti

Bursa Ücretsiz Montaj 4 ve üstü Alımlarda Ek montaj Ücretiyle Tüm Şehirlere Montaj Hizmeti.

oval jakuzi yastıkları  yastık görünümü oval jakuzi bütün görünümü oval jakuzi resmi

Kimler Evlerinde Jakuzi Kullanır? Oval Jakuzi

Jakuzi, her yaştan insan grubuna hitap edebilen bir banyo ürünüdür. Dilediğiniz zaman küvetin içine girebilir ve keyfinizi ilk elden yaşayabilirsiniz. Fakat akıllara bir soru geliyor? Acaba jakuzileri kimler zorunlu olarak kullanmalı. Televizyonlarda ve internette birçok bilgi kirliliği vardır. Bu bilgi kirliliklerinin başında ise jakuziler gelmektedir. Çünkü insanlar jakuzinin birer lüks ürün olduğunu sanmaktadır. Fakat bu durum böyle değildir.

Jakuzi, sizleri rahatlatmaya yarayan klasik bir banyo ürünüdür. Nasıl ki duşakabin artık lüks sayılmıyor, jakuzilerde lüks sayılmamalı. Her evde olması gereken bir banyo ürünüdür bizce. Bu yüzden jakuzileri kullanan insanları gördüğümüzde veya duyduğumuzda aklımıza türlü şeyler geliyor. Bunların başında da hastalık şüphesi vardır

Hastalıklara İyi Geldiği İçin Mi?

Bu noktada kesin bir kanıt veya veri elimizde yoktur. Yani kesinlikle jakuziler akciğer hastalıklarına, böbrek hastalıklarına veya bağırsak hastalıklarına iyi gelir dememiz mümkün değildir. Fakat vücuda etkisi kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Jakuzi modelleri, çalışma prensibi olarak kendine hidro masajı alır. Hidro masajı yapan teknik aparatın ismi ise jet motorlarıdır.

Motorlar yardımı ile püskürtülen sıcak su, vücuda değerek adeta edalı bir masaj havasıyla etki yapar. Bu da vücudun organlarının gevşemesine ve rahatlamasına yol açar. Tabii ki burada önemli nokta suyun sıcaklığıdır. Soğuk bir küvetin içine girdiğinizde dakika olmadan çıkacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sıcak su ve jet motorları, kaslara etki ederek kasın kendini bırakmasına neden olur. Kas gevşer ve son derece stressiz bir hareket şeması belirler. Kaslar gevşedikçe oksijen ve su kapasitesi de artar. Kaslar, oksijeni ve suyu daha iyi muhafaza eder hale gelir. Sonucunda ise jakuzi sayesinde fresh bir hava kazanmış olursunuz.

 

Ayrıca kemiklerin yerleşmesinde veya esnemesinde de sıcak suyun büyük bir etkisi görülmüştür. Vücuda değen darbeli sıcak su ise kemiklerin daha iyi yerine oturmasına olanak sağlayacaktır. Özellikle fizik tedavi gören hastalara mütemadiyen jakuzilerin içerisinde birkaç saat vakit geçirmeleri önerilir. Çünkü kırılan kemikler, çatlaklar veya çıkıklar bu jakuzilerin sayesinde daha kısa sürede yerine gelir. Kimyasal ilaçların yanında bu gibi olanaklar da iyileşmenizde büyük rol sahibi olabilir.

Yaşlılar En Haftada 1 Kez Jakuzi Kullanmalı oval Jakuzi

Tabii bu bizim iddiamız. Jakuzi firmaları siz küvetinizi seçerken faydalarından bahsetmez. Biz ise tüm faydasına çok açık ve seçik sizlere söylemekteyiz. O zaman ilk söyleyeceğimiz şey, yaşlıların jakuzileri tercih etmesidir. Yaşı kemale ermiş insanların vücutları tam olarak işlevlerini yerine getiremez. Daha az duyarlar, daha az görürler, daha az konuşurlar ve tabii ki daha az hareket ederler.

Duyma, görme ve konuşma işini çeşitli fiziki cihazlar ile halledebilirsiniz. Göremeyenler gözlük kullanabilir, duymayanlar işitme cihazı kullanabilir, konuşmayanlar dili eğitmek için diksiyon veya benzeri eğitimlere girebilir. Hiç olmasa sesli bir şekilde kitap okuyabilir. Fakat hareketi kısıtlı olanlar için kesin bir tedavi neredeyse yok gibidir.

Jakuzi burada devreye girer. Kesin bir tedavi yok dediğimizde kastettiğimiz husus şudur; Eğer fizik tedaviye başvurursanız pekala hareketlerinizde büyük bir artış olacaktır. Modern tıp imkanları elbette çok fazla. Bizim saygımız bu anlamda oldukça fazladır. Fakat bizler bu modern tıpa bir destek vermektir. Yaşlılar tedavilerini gördükten sonra veya tedaviye gitmeden önce mutlaka jakuzi modelleri içinde minimum yarım saat vakit geçirmelilerdir.

Kaslar daha ve eklemler tedavi öncesi daha iyi hareket edecektir. Bu sayede performans istenilen düzeyin üstüne çıkacaktır. Tedavi sonrası küvet deneyimi ise yorulan vücudu deşarj etme noktasında yardımcı olacaktır. Zorlanan ve bitkin düşmüş vücut, hidro masaj sayesinde eski haline dönecek hatta daha iyi bir form yakalar. Zaten hali hazırda fizik tedaviciler veya uzman doktorlar bu yaşlı bireylere jakuziyi önerecektir.

Jakuzi Modellerinin Tıpta Yeri Elbette jakuzi modelleri de tıpta belli bir yere sahiptir. Fizik tedaviciler; spor yapmayı, dengeli beslenmeyi, sıcak duş almayı, yüzmeyi ve daha birçok fiziki aktiviteyi önerdikleri gibi jakuziyi de önerirler. Jakuzinin sayesinde vücut daha iyi toparlar, daha iyi recove olur ve daha dinamik bir hale gelir. Bunu başaran ise sıcak su ve sıcak su ile birlikte gelen hidro masajdır.

  • jakuzi
  • jakuzi modelleri
  • jakuzi fiyatları
  • Jakuzi Firmaları
  • tek kişilik jakuzi
  • çift kişilik jakuzi
  • dikdörtgen jakuzi
  • oval jakuzi
  • yuvarlak jakuzi
HEMEN ARA
×