Dairesel Jakuzi

Dairesel Jakuzi

Dairesel jakuzi, Türkiye’de en çok satışı yapılan veya tutulan modellerin başında gelir. Bu jakuziler, bütün firmalarda yer alır. Birçok müşterinin gönlünü kazanan dairesel modeller, müşterinin arzu veya isteğine göre çeşitlenebilir. Hangi jakuziyi istiyorsanız onu satın almakta özgürsünüz. Peki daha önce dairesel modelleri gördünüz mü? Görmediyseniz ve bu jakuziler hakkında bir fikriniz yoksa, bu yazımız sizlere göre. Dairesel modellerin ne olduğundan tutun da nasıl kullanılması gerektiğine kadar birçok bilgiyi bu yazımızda bir araya getirdik. Sizi de daha fazla bekletmeden geçelim dairesel jakuzi modellerine!

Neden Dairesel Jakuzi

Jakuzinin küvetinin yuvarlak hatlardan oluşması nedeniyle bu tip modellere dairesel ismi verilmiştir. Dairesel diyen olduğu gibi yuvarlak diyen de mevcuttur. Yuvarlak veya dairesel hangi adla anılırsa anılsın ürün aynı üründür. İlk önce bunu bilmek ve ona göre araştırma yapmak gerekir. Çünkü bazı müşteriler, dairesel ürün ile yuvarlak ürünün farklı şeyler olduğunu sanmaktadır. Yazımızın ilk başında iki ürünün aynı olduğunu belli etmek isteriz.

Dairesel Jakuzi Modelleri

Jakuzinin pek çok modeli mevcuttur. Bunlardan birisi de dairesel olanlardır. Bu jakuziler kendi aralarında özelleşebilirler. Peki nasıl mı? Jakuzi modelleri başlıca sistemlerine göre ayırt edilen ürünlerdir. Sistem 1 ve sistem 2 olmak üzere iki farklı sisteme sahip küvetler bulunur. Bu küvetlerdeki sistem, jakuzinin içinde bulunan jet konumunu ve sayısını bizlere ifade eder.

Dairesel jakuzilerin birçoğunda sistem 2 konumlanmış durumdadır. Bunun nedeni sistem 2 içinde jet motorlarının hem yanlarda hem de zeminde bulunduğudur. Sayı olarak da sistem 1’den daha fazladırlar. Konfora erişmek isteyen bay veya bayan herkes, sistem 2’den yana tercihini kullanır. Ancak sistem 1’li jakuzi modelleri de mevcuttur.

Dairesel jakuzinin içinde sistem 1 kullanılmışsa jet, sadece yanlarda bulunur. Sayı bakımından oldukça az olan sistem 1’ler daha düşük fiyatlılardır. Düşük fiyatlı oldukları için, ekonomik sınıfın içinde değerlendirilirler. Bu nedenden ötürü tercih edilmektedirler. Konfor arayan Sistem 2’li dairesel jakuzileri, ekonomik isteyen sistem 1’den yana tercihini kullanır.

Dairesel Jakuziler Nasıl Kullanılır?

Tüm jakuzilerin çalışma prensibi aynıdır. Başlıca jakuziyi çalıştırmak için su gerekir. Su, jet motorunun en az iki parmak üstünde olmak zorundadır. Jakuzinin çalışabilmesi için bu miktar, asgari düzeydedir. Jakuzi firmaları zaten bunu daha önce müşteriye söyler. Ancak söylemezse ve siz jakuziyi çalıştırmak isterseniz, jet motorunun en az iki parmak üstünde bir suya ihtiyacınız olacaktır.

Bu miktar, jakuzinin çalışabilmesi içindir. Konforlu bir şekilde jakuziyi kullanmak için ise gereken şey, küvetin yarısına kadar doldurmaktır. Sizler yarısı su ile dolan küvetin içine girdiğinizde su zaten yükselecektir. Aşırı doldurmaya gerek yoktur. Aşırı doldurma durumunda dışarı su taşırabilirsiniz. Sıcak su ile doldurduğunuz ürünü çalıştırmak için ise bir adet buton bulunacaktır.

Bu buton sayısı veya şekli, üretici firmadan firmaya değişkenlik gösterir. Bazı jakuzi firmaları etrafında satılan modellerde tek buton bulunur. Butona bastığınız anda ürün aktif hale gelip çalışmaya başlar. Tekrar bastığınız anda ise kapanır. Bu en basit çalışma yöntemidir. Bunun harici jakuzilerde, iki farklı buton da bulunabilir.

İki farklı butonun temel amacı, birincisi ürünü çalıştırmak ikincisi ise jet motorlarını ayarlamaktır. Jet motorunun şiddetini ayarlayabilmek için bazen ekstra bir butona da ihtiyaç duyulur. Bu durum jakuzi fiyatları değişkenliğine sebebiyet verebilir. Fakat bu kullanım, Türkiye’de yer alan firmalarda yaygın değildir. Genelde firma, ideal su emiş ve itişini ayarlayıp tek buton ile müşterisine ürünü sunmaktadır.

Dairesel Jakuzi Fiyatları

Bir jakuzinin fiyatında etkili olan unsurların sayısı epey bir fazladır. Müşteri olarak seçim yaparken, kafanızda daha net bir şema oluşması için fiyatlarda etkili olan unsurları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Aparat
  • Boyut
  • Model
  • Sistem
  • Renk
  • Kapasite

Temel bir jakuzinin fiyatı, yukarıdaki etmenlere göre değişkenlik gösterir. Bunun harici jakuzi fiyatları, firmadan firmaya da değişir. Örneğin bazı firmaların fiyatları, diğer firmalara göre çok daha ucuz olabilmektedir. Yıllardan beri hizmet veren, köklü bir firma piyasa standartlarına göre fiyat biçerken o firma, normalden daha az bir ücret ister. Bu piyasayı altüst ettiği gibi firmalara olan güvenin sarsılmasına da neden olur.

Çınar Jakuzi

Jakuzi sistemleri hakkında bilgi almak için çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

HEMEN ARA
×