Duşakabin Bursa

Duşakabin Bursa

Oval Duşakabin Bursa

Oval duşakabinler, pekala her kesim tarafından kabul gören ve kullanılan modellerin başında gelmektedir. Bursa duşakabin modelleri, bu anlamda kendi sektöründe veya segmentinde liderdir. İnsanlar tarafından en çok tercih edilen modellerden biri olma unvanına sahip olan oval duşakabinler, farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

Üstelik sadece renk de değil, cam desenleri ile de farkını ortaya koyan oval duşakabin modelleri her banyoya özgün tasarımları ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Bursa şehrinde bulundan birçok firma, oval duşakabin imalatını üstleniyor. Çınar Duşakabin de onlardan biri. Çınar Duşakabin, Bursa duşakabin firmaları içinde sektörün zirve isimlerinden bir tanesi.

Bizler bu yazımızda Çınar Duşakabin ayrıcalığı ile satılan duşakabinler, özellikle de oval duşakabin modelleri hakkında konuşacağız. Nasıl imalat edildiğinden ve hangi şekillerde bulunduğundan bahsedeceğiz. Tüm bunları yaparken de örnekler üzerinden gideceğiz. Kafanızda hiçbir soru işareti kalmaması, bu anlamda bizlerin birinci önceliği. O zaman lafı da fazla uzatmadan Bursa şehrinin medarıiftiharı oval duşakabinler başlığımıza bir giriş yapalım.

Oval Duşakabinlerin İmalatı

Oval duşakabinin imalat aşaması, diğer tüm duşakabinler ile aynıdır. İlk önce siparişler alınır. Bursa duşakabin modelinden herhangi birisini sipariş eden müşteri, enini veya boyunu belirler. Firma ile beraber ayrıntılar not alınır. Daha sonra imalat aşamasına yani üretime geçirilir. Üretim aşaması farklı şekillerde karşımıza çıkar.

İlk seçenek, duşakabinin tamamının tek bir ortamda veya yerde üretilmesidir. Çoğunlukla bu yerler fabrikalardır. Çok yüksek sayıda sipariş alan firmalar bu yönteme başvururlar. Diğer bir seçenek ise parçaların ayrı ayrı yerlerde üretilip birleştirilmesidir. Daha çok bu yöntem duşakabin için kullanılmaktadır. Bursa duşakabin fiyatları, bu iki seçenek de farklılıklar gösterir.

İkinci seçenekte ilk olarak kabinin şekli belirlenir. Geniş cam mı? Yüksek girintili mi? Yoksa sade bir dizayn mı olacağı kararlaşır. Daha sonra PVC dediğimiz alaşım ile duşakabinin iskeleti belli olur. Orada duşakabin kapısı için gerekli aparatlar yerleşir. Eğer sürgülü ise başka, normal bildiğimiz kapı gibi ise başka aparatlar takılmaktadır.

Son adımda camlar hazırlanır. Cam, duşakabin için kilit noktadır. Bir cam, Bursa duşakabin fiyatları noktasında oynamalara neden olan unsurdur. Camlar iki seçenekte sunulur. Birincisi tamperli diğeri ise mika camdır. Mika cam dediğimiz camlar sert plastikten üretilir. Fakat dışarıdan bakıldığında sıradan bir cam gibi gözükmektedir. Ekonomik olarak daha düşük bütçelidir.

Diğer bir cam ise tamperli camlardır. Tamper, iki kat sağlamlaştırılmış cam demektir. Sıradan camlar kolay bir şekilde kırılabilmektedir. Tamperli camlarda böyle bir şey söz konusu bile değildir. Cama gelen darbeler anında somurur. Somurulmayacak kadar büyük darbelerde ise camda kırılmalar ufak parçalar değil de buz dediğimiz bir kırılma şekli ile ayrılmaktadır. Bu da olası Bursa duşakabin kazalarının önüne geçer.

Ürünleri Birleştirme

Birleştirme, müşterinin banyosunda gerçekleştirilmektedir. Parça parça ayrılan duşakabin, tek bir odak noktada toplanması amacı ile araçlara aktarılır. Araç ile beraber iki veya üç çalışan bulunur. Duşakabin montajı, profesyonel bu elemanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Duşakabin parçaları konuma ulaştığında yere alınır. Sonrasında eve taşınır.

Taşınma işleminden sonra ilk olarak duşakabin için belirlenen alana geçilmektedir. İskelet sistemi ilk anda montajlanır. Bir matkap ve bir vida yeterli olan malzemelerdir. Daha sonra kapı koyulur. Kapı sürgülü ise onun için ayrı aparatlar yerleşir. Yok, değil ise normal kapı için gerekli olan parçalar tercih edilmektedir. Daha sonra ise camlar sırası ile model içine montajlanmaktadır.

Camlar hali hazırda duşakabin iskeleti ile beraber de gelebilmektedir. Bu durum Bursa duşakabin firmaları için değişkenlik gösterir. Bazı firmalar, camları müşteri yerinde montajlayarak duşakabini kurar. Bazı firmalar ise önceden bu işlemi yaparak müşterinin evine intikal eder. Çınar Duşakabin, montajının büyük bir kısmını firma yerinde halleder. Amaç; müşterinin evinde gereksiz vakit harcayıp rahatsız etmemektir.

Özet Olarak Oval Bursa Duşakabin Modeli

Kısaca bu modellerden bahsedelim. Oval hatlara sahip olan bu model, banyonun köşe noktasına yerleşir. Alt tarafı küvetli veya küvetsiz olur. Küvet, son dönemde tercih edilmeyen aparatlardan bir tanesidir. Fakat isterseniz koydurabilirsiniz. Renkleri değişebilir. Küvet rengi veya Bursa duşakabin modelleri iskeleti farklı renklerde karşımıza çıkar. Her rengin belli bir fiyat skalası vardır.

Çınar Jakuzi

Jakuzi sistemleri hakkında bilgi almak için çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

HEMEN ARA
×