Duşakabin Fiyatları Bursa

Duşakabin Fiyatları Bursa

Duşakabin Ölçüsü Nasıl Alınır?

Duşakabin fiyatları Bursa, artık her evde olan, banyonun vaz geçilmez ürünleri haline gelmiş bulunuyor.

Hem estetiksel olarak hem de faydacılığı olarak bireye büyük bir avantaj sağlayan kabinlerin, kurulumu ve montajı da pekala basittir. Kurulumun en can alıcı noktası ise kabinler için ölçüm almaktadır.

Birçok müşteri, kabin ölçüsü alırken yanlış alıp firma ile anlaşamazlar.

Ya gelen kabinin ölçüsü bölgeye fazla gelir ya da küçük gelir. Bu durumun önüne geçmek için bugün sizlere kabin ölçüsü nasıl alınır? Başlığı altında doğru ve tabii ki kolay bir şekilde kabin için ölçü nasıl alını bu sorunun cevabını vereceğiz. Bunu ise Çınar Duşakabin Bursa farkı ile anlatacağız. İsterseniz fazla beklemeden yazımıza geçelim.

Kabin İçin Gerekli Bölgenin Seçilmesi

Ölçüm alınırken yapılan en büyük hatalardan birisi de bölgenin yanlış seçilmesi veya ölçümün seçilen bölgenin dışına çıkılmasından meydana gelmektedir. Genelde müşteri, bölgenin ölçümünü alınız dediğimizde komple banyonun ölçümünü alır. Bu zahmete veya işleme hiç ama hiç gerek yoktur. Banyo musluğunuz nere ise o bölgenin ölçümünü almanız ve istenilen yere kadar uzatmanız yeterli olacaktır.

Aksi taktirde boş yere yorulursunuz ve istediğimiz ölçüyü elde edemeyiz. Duşakabin firmaları Bursa, özellikle Çınar markası, kabin ölçümü alınırken sizden bölgenin fotoğraflarını da isterler. İletişim adreslerinden fotoğrafı yollayıp firmanın yetkilileri ile karşılıklı istişareyi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Nereden Başlamalıyım?

Kabinler genelde iki duvar arasına konumlandırılır. Eğer istediğiniz kabin genişse bu durum basittir. İki kenar arasından ilk olarak istediğiniz yere kadar genişlik ölçüsü alırsınız. Daha sonra kabinin yatay uzunluğu için yine istediğiniz bölgeye kadar bir uzunluk alırsınız. Eğer kafa yüksekliği yeterli ise bu noktada tepe yüksekliği almak bir şey ifade etmez. Lakin havadar bir ortam ise kafa yüksekliğini de almalısınız.

Çünkü duşakabin çeşitleri Bursa bu bakımdan farklılık arz edip tavan ile kabin yüksekliğini koruyamayarak nemi dışarı çıkarır.

Bir kağıda aldığını tüm ölçümleri yazabilirsiniz. Bir sonraki adım kabin için yeterli kapı aralığını ölçmektir. Eğer ki dışarı doğru açılan bir kapılı kabin istiyorsanız, kapının dışarı doğru açılabilmesi için de yeterli alanı göz etmelisiniz. Kapının en geniş olduğu konumu tahmin edemediğinizden, uzunluğunu ve genişliğini aldığınız noktayı işaretleyip önündeki mevcut engele kadar metre ile gelmelisiniz. Duşakabin fiyatları Bursa

Genel anlamda 100 santim yeterli olacaktır. Öyle ki çoğu modelde bu duruma bile gerek kalmaz. Çınar Duşakabin Bursa gibi prestijli bir firma ile çalışıyorsanız kabin kapısı seçenekleri yana doğru sürgülü olarak da karşınıza çıkar. Bu noktada yeterli alanınız yoksa Çınar çalışanları size yardımcı olarak doğru tercihi yapmanızda fikir birliği yapacaklardır.

Bölgem İstediğim Kabin İçin Uygun Değil, Nasıl Bir Ölçüm Alacağım?

Müşterilerden gelen yakarışlardan bir tanesi de budur. Örnekler üzerinden gidelim. Müşteri banyosuna yuvarlak bir modeli görmek istiyor.

Fakat yuvarlak modelin en genişi bile iki duvar arasında bir adımlık veya iki adımlık boşluk bırakıyor. Zaten uygun modeller, banyo tasarımına göre şekillenir.

Normal şartlar altında iki duvar birbirine yakınsa kare veya dikdörtgen duşakabin modelleri Bursa tercih edilir.

Maalesef böyle yerler için yuvarlak model kabin, banyonuzda adeta ‘’yapma’’ bir görüntüyü yansıtacaktır.

Aynı şekilde köşe noktaları arası uzaklık fazla ise veya köşe noktaları yuvarlak bir şekilde geliyorsa oval kabin modellerini tercih etmelisiniz. Yani anlayacağınız üzere ölçüm yapmak için mevcut banyonuzun tasarımı göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi taktirde alacağınız kabinden ve şeklinden asla ama asla tatmin olmazsınız.

Ölçüm Alındıktan Sonra

Kabininiz için gerekli ölçüleri aldıysanız, çalışacağınız firmaya ölçümleri gönderebilirsiniz. Aynı şekilde resimleri de atmayı unutmayınız. Duşakabin firmaları Bursa, en uygun tasarımı sizlere sunacak ve daha ince işlere girecektir.

İnce işlerden kastımız kabinin hangi çeşit olacağı, profillerinin hangi renk veya tasarıma sabit olacağı, cam desenlerinin olacağı, olacaksa hangi desenlerin uygulanacağı gibi şeyleri konuşabilirsiniz.

Sonraki adım ise ödeme işini konuşmak olacaktır.

Kabin için mevcut bütçe çıkarılacak, bütçe fazla geldiği taktirde ise kabinde değişikler yapılacak veya orta bir yol bulunur.

Sonrasında ise evinize gelmesi için kabini bekleyebilirsiniz.

Firma sahiplerinin duşakabin çeşitleri Bursa, o gün stokta bulunuyorsa aynı gün veya diğer gün gelecek, şayet bulunmuyorsa bir hafta içinde temin edilerek evinize gelecektir.

Çınar Jakuzi

Jakuzi sistemleri hakkında bilgi almak için çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

HEMEN ARA
×