Jakuzilerde Sistem Bir ile Sistem İki Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

Jakuzi, hidroterapi özelliği ile insanı rahatlatan, stresini alan ve keyif veren muhteşem bir üründür. Dışarıdan bakıldığında sıradan banyo küvetlerine benzeyen jakuzilere dikkatli baktığımızda birtakım farklılıkları görürüz. Bu farklılıkların en büyüğü ise jakuzide yer alan jetlerdir. Bireye rahatlık veren, gevşeten yegâne aparat jetlerdir.

Jakuzide yer alan jetler, emiş ve itiş yaparak sanki el ile masaj yapıyormuş gibi bir deneyim bahşeder. Birey, jakuzinin içinde hidroterapi keyfine erişir. Bu keyfi daha konforlu bir hale getirmek için jakuzi modelleri belli bir sınıflandırılmaya tabii tutulur. Bu sınıflandırma sistem bir ve sistem iki olarak geçer. İki sistem arasında ciddi farklılıklar vardır ve fiyata önemli ölçüde tesir eder.

Sistem Bir Jakuziler

Sistem 1 jakuziler, daha çok ekonomik modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi gayet basittir. Sistem 1 tabanlı jakuzilerde yer alan jet sayısı daha sınırlıdır. Bu modeldeki jakuzilerin jetleri, sadece jakuzinin iç kısmındakilerden ibarettir. Aslında bakarsanız sistem bir ve sistem iki arasındaki en temel fark tam olarak da budur.

Model, ölçü, renk veya aparat anlamında sistem bir ve sistem iki arasında hiçbir fark yoktur. Tek farklılık jet sayısıdır. Sistem 1’e sahip bir modeli jakuzi firmaları aracılığı ile satın alırsanız, küvetinizdeki jetler sadece yanlarda yer alacaktır. Bu jakuzinin fiyatını önemli ölücüde azaltır. Ancak konfor anlamında sistem 2’ler daha iyi bir seçenektir.

Sistem İki Jakuziler

Sistem iki adıyla donatılan jakuzilerin jet sayısı, sistem bire nazaran daha fazladır. Bunun sebebi sistem 2 modeldeki jakuzide hem yanlarda hem de zeminde jetlerin bulunmasıdır. Hem yanlarda hem de zeminde jet bulunduran bu jakuziler, kullanıcısına her zaman daha kaliteli bir deneyim sunar. Konfor ve keyif anlamında sistem 2 modeller daha fazla avantajlıdır.

Elbette sistem bir modellere kıyasla bir dezavantajı daha mevcuttur. Bu fiyattır. Jakuzi fiyatları bakımından sistem 2 modeller çok daha fiyatlıdır. Jet sayısının fazla olması jakuzinin fiyatını arttırır. Jet sayısı fazla olan küvet, gereken enerjiyi karşılamak adına daha büyük bir su motoruna gereksinim duyar. Büyük su motoru da eklenince jakuzinin fiyatı daha da artar. Bu müşterilerin tercih yapmasında büyük bir etkendir.

Hangi Jakuzi Modeli Daha Avantajlı

Hangi jakuzinin daha avantajlı olduğunu bulmak istiyorsanız, önceliğinizi tekrar bi’ gözden geçirmelisiniz. Amacınız jakuziden maksimum verim almak, bütün sıkıntınızı veya stresinizi harika bir şekilde atmaksa o zaman sistem 2’li jakuzi modelleri tam istediğiniz ürünler olacaktır. Ama sizler jakuzilerin konforundan faydalanmak lakin bunu yaparken bütçeyi aşmamayı düşünüyorsanız, bu durumda sistem 1 daha makul bir seçenektir. Sistem 1 ve sistem 2’nin kendine göre bu bakımdan bazı avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Aralarında tercih yaparken önceliğinizi gözden geçirip tercih yapmalısınız. Aksi taktirde jakuziden alacağınız verimde keyifte sınırlı kalacaktır.

Sistem 1 Modeller Daha Mı Kalitesiz?

Kalite anlamında sistem bir de sistem iki de aynı kaliteye sahiptir. Elbette bunda etkili yegâne etmen, firmadır. Jakuzi firmaları seçiminizi iyi yapmanız gerekmektedir. İyi bir firma tercihi ile küvet seçiminde bir sıfır öne geçmiş olursunuz. Kaliteli bir firma, sistemi veya modeli ne olursa olsun size her zaman “A” kalite bir ürün sunar.

Bunun en güzel ve bilindik örneği Çınar markasıdır. Çınar markası, Bursa’da görev yapan, sektörün duayen markalarından bir tanesidir. 2006’dan bu yana hizmet veren firma hem duşakabin hem de jakuzi anlamında müşterilerini tatmin etmektedir. Firma oval jakuziden yuvarlak jakuziye, D tipinden dikdörtgen jakuziye, sistem 1’li küvetlerden sistem 2’li küvetlere hemen her modelde müthiş bir kaliteyi sunabilmektedir.

Çınar Jakuzi’ web sitesini ziyaret ettiğinizde sistem 1 modellere göz atın. Modelleri incelediğinizde kullanılan malzemenin birinci kalite olduğunu anlayabilirsiniz. Çınar markası bünyesinde montaj dahil hizmet alıp sistem 1’li modellerin kalitesine şahit olabilirsiniz. Sistem 1 ya da sistem 2, Çınar Jakuzi’den hangi jakuziyi sipariş ederseniz edin güzel bir hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz. Firmanın geçmiş işlerinden ve jakuzi fiyatları konusundan haberdar olmak isterseniz, https://cinarjakuzi.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada duşakabinler de sizleri karşılayacaktır.

HEMEN ARA
×