sauna  sauna fiyatları bursa sauna firmaları bursa sauna modelleri bursa

Sauna fiyatları Bursa

Sauna modelleri Bursa, hamam olarak bilinse de hamamdan çok daha fonksiyonel bir üründür. Peki nedir sauna? Sauna, içinde sıcak ve kuru havanın yer aldığı, insanların istediği gibi yatıp veya oturup vakit geçirebileceği yerlerdir. Bu yerler, genelde ahşaptan imalat edilmektedir. En kısa tabir ile sauna, bir çeşit yüksek ısılı bir banyodur.

Saunada sıcaklık, 40 ile 90 C arasında kol gezmektedir. Lakin bazı durumlarda 30 dereceye, bazı durumlarda ise 100 dereceye kadar çıktığı görünmüştür. Bu durum, saunanın tavan yüksekliği ile alakalıdır. Dar veya havadar alanlarda sıcaklık yükselişte bulunacaktır. Tabii ki de bu yükseklik, sauna fiyatları Bursa noktasında farklılığa sebebiyet verecektir.

İyi bir işçiliğe veya el emeğine sahip olan saunada nem, %5 ile %10 arasında olmaktadır. Nemin önemi, yüksek ısıda daha çok ortaya çıkar. Çünkü 100 dereceye kadar çıkan bir odada insanın dayanma gücü neme bağlıdır. Nemsiz bir sauna, sauna değildir. Bilinenin aksine saunada insanlar rahat bir şekilde nefes alıp verir. Geçmişten gelen bir algıdan ötürü bireyler, saunaya gitmeye korkarlar. Saunanın insanın nefesini daralttığını öne sürerler. Bunun nedeni olarak da yüksek nemi ve tabii ki buharı gösterirler. Lakin dediğimiz üzere saunada böyle bir durum söz konusu bile değildir. Peki insanlar neden sauna firmaları Bursa içinde üretilen modelleri kullanırlar? Gelin bu sorunun cevabını verelim!

Sauna fiyatları Bursa Faydaları!

Saunanın insan vücuduna pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan ilki vücuttan zararlı toksinleri veya bileşenlerin uzaklaşmasıdır. Sıcak hava veya nem, beraberinde insanı terletir. Bu terleme sonucu insan vücudunda bulunan, yukarıda bahsettiğimiz unsurlar, vücuttan atılır. Atılma sonucu ise vücut adeta deşarj olur, yenilenir. Bu nedenle bireyler saunaları tercih ederler.

Bir diğer faydası ise ruhsal rahatlıktır. Biliyorsunuz ki insan vücudu, beyni veya ruhu gün içinde çokça yıpranır. Bu yıpranmalar başta bizler tarafından fark edilmez. Fakat ilerleyen süreçte bunun eksi yanları ile karşılaşırız. İşte sauna çeşitleri Bursa, bu noktada elini masaya koyar. İnsanın fiziki yorgunluğunu yok eder. Dinlenmiş bir hissiyat verir. Vücutta terler ile beraber yorgunluk da yok olur.

Yukarıda bahsettiğimiz faydalardan bir tanesi de beyindir. Sabah kalkıyoruz ya okula ya da işe gidiyoruz. Hiçbir şey yapmasak bile evde bekleyen tonla sorumlulukla karşı karşıya kalıyoruz. Bu durum bazen insanda bıkkınlık yapabiliyor. Hiç bitmeden aynı şeyleri yapmak, aynı olguların üzerinde durmak veya aynı duyguları yaşamak insanı robotlaştırabiliyor.

Hiç kuşkusuz bunlardan uzaklaşmak istiyoruz. Fakat bizi bekleyen sorumluklar bunlara izin vermiyor. İşte sauna imalatı Bursa tarafından gerçekleşen saunalar sayesinde bu durum yok oluyor. Sizleri sorumluklarınızdan kurtarmıyor belki, fakat sizi rahatlatıyor, bir saat bile olsa içinizi huzur ile kaplıyor. İşte saunanın bir diğer avantajı da bizlere sağlamış olduğu ruhi konfordur.

Cildin Gözeneklerini Açar Sauna Fiyatları Bursa

Saunanın bizlere sağlamış olduğu faydalardan bir tanesi de cildin gözeneklerini açmasıdır. Bu faydayı ayrı bir alt başlık altında değerlendirmeyi bizler uygun gördük. Peki nasıl gözenekleri açar. Biliyorsunuz ki saunalar sıcak odalardan oluşur. Yüksek ısı veya sıcaklık, ter bezlerini çalıştırır. Bununla beraber vücutta yüksek derecede terlemeler oluşur.

Ter, vücutta var olan gözle görülemeyecek şekilde bulunan gözeneklerden akar. Ve terleme ne kadar fazla olursa o gözenek büyür. İşte sauna imalatçıları Bursa, ürettikleri saunalar ile bizlerin ter bezlerini çalıştırırken gözeneklerimizi de açar. Açık gözenekler, siyah nokta, enfeksiyon, akne gibi cilt rahatsızlıklarının deriden uzaklaşmasına olanak sağlar. Yani adeta derimiz yenilenir.

Açık gözenek, sadece sivilce veya siyah nokta gibi cilt kusurlarının ortadan kaldırılmasına rol oynamıyor. Aynı zamanda ciltte var olan ölü hücreleri de temizliyor. Ölü hücre, vücutta çok uzun bir süre kalabilmektedir. Sauna, ölü hücrelerin vücuttan atılmasında görev alır. Öyle ki neredeyse tendeki bütün ölü hücreler sauna odaları sayesinde ortadan kaybolur.

İdeal Sauna Bursa Süresi

Uzmanların ifadesine göre sauna modelleri Bursa içinde kalma süresi, minimum 15 dakika, maksimum ise yarım saat olmalıdır. Lakin pek çok yerde, sauna merkezlerinde, bu sürenin çokça aşıldığını görürüz. Bir saat veya iki saat gibi alışılmışın dışında sürelerde bile saunada insanlar kalabilmektedir. Fakat sağlık açısından bu durum hiç de doğru değildir. Peki neden?

Sauna, nem ve ısının harika bir harmanlanmasıdır. Adeta bir sıcak banyodur. Nem ve ısı, kısa vadede zararsız sis bulutlarını tabiri caizse su buharlarını meydana getirir. Dediğimiz gibi kısa vadede bu buhar veya sis hiçbir sorun teşkil etmez. Ama yarım saatten fazla kalan kişilerin sağlıklarında ciddi problemler doğurabilir.

Özellikle yaşı ilerlemiş bireylerin, sauna firmaları Bursa tarafından üretilen modellerde kalma sürelerinin iyi ayarlanmış olması gerekmektedir. Onların akciğer kapasitesi ve tabii ki sıcak havaya dayanma süreleri gençlere kadar bir hayli aşağıdadır. O yüzden saunada kalma süresi asla ama asla önemsiz görülmemeli ve tabii ki doğruca hesaplanmalıdır.

Sauna fiyatları Bursa Nasıl Çalışır?

Saunalar, ahşap malzemeden imalat edilir. Ahşap malzemenin tercih edilme nedeni, nemi sabit tutabilmesidir. Sauna odasının içinde sauna sobaları bulunur. Yer yer bu sobalar, kendisini elektrikli sauna ısıtıcılarına bırakır. Bazı sauna imalatı Bursa firmaları, iki ürünü de beraber kullanabilir. Tabii ki bu durum istisnadır.

Sauna sobalarının içinde sıcak sauna taşları bulunmaktadır. Bu taşların özelliği ise ısıyı hapsedebilmesidir. Isı, bu taşlar sayesinde korunur. Ortamda uzun süre boyunca ısıyı etrafa saçar. Maksimum ısı kapasiteleri ise 200 derecedir. Sauna odalarından sorumlu olan bireyler, odaların ısınmasını bu taşlar sayesinde müşteri gelmeden sağlar. Bu sayede müşteri, sıcak olan odaya güvenli bir giriş yapar.

Sauna fiyatları Bursa İçinde Nasıl Kalınır?

İlk defa saunaya başvuran insanların oda içinde uzanarak vakit geçirmesi önerilir. Sauna çeşitleri Bursa içinde bu durum, oldukça yaygındır. Müşteriler genelde oturarak vakit geçirir. Fakat ilk defa giren insanların yatması son derece önemlidir. Ani terleme veya tuz kaybı sonrası tansiyon düşüklüğü sık karşılaşılan bir durumdur. Olası sağlık problemlerinin yaşanmaması için uzanılması zaruridir.

İki veya üç seansa girmiş insanlar, saunada oturarak da vakit geçirebilir. Size ayrılan süre sona erdiğinde saunadan çıkmalısınız. Ve direkt olarak duş yerine geçmelisiniz. Bu noktada endişeniz olmasın, çünkü birçok sauna merkezinde duş yerleri de mevcuttur. Sauna sonrası güzel bir soğuk duş almayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Soğuk duş, insan vücudunun ısı dengesi sağlanması için önemlidir. Asla ama asla sauna sonrası sıcak duş alınmamalıdır. Maksimum 5 dakika boyunca soğuk duş, ideal ısı dengesinin korunmasını sağlayacaktır. Zaten sauna imalatı Bursa, bu noktada duş yerlerinde soğuk duş almanın önemini güzel bir yazı veya ibare ile belli edecektir.

Duş sonrası genelde yüzmek iyi gelmektedir. Açılan gözeneklerin tekrar sıkılaşabilmesi için veya kasların doğru pozisyonunda açılabilmesi için yüzme iyi bir seçenek olabilir. Unutmadan şunu söyleyelim, sauna sonrası yüksek bir su kaybı ile karşı karşıya kalırsınız. Sauna sonrası yüksek bir sıvı alımı yapın. Çikolata veya muz gibi kan şekerinizi yükseltecek besinleri tüketin. Eğer merkezde havuz varsa ve bu havuz Suna fiyatları Bursa noktasında değişkenliğe yol açmıyorsa yüzme sonrası evinize gidebilirsiniz.

Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli Orhangazi ve Yenişehir

 

HEMEN ARA
×